פיצויים במקרה של פגיעה בגב

פציעות גב יכולות להתרחש ממגוון סיבות כולל פציעה, משקל מצטבר ורקע ניווני.

פגיעה בגב כתוצאה מאירוע פתאומי/תאונה:

אנשים רבים סובלים מכאבי גב ונזק לדיסקים בעמוד השדרה כתוצאה ממתח שרירים או תנועות חוזרות ונשנות וכן מתאונות. כמה דוגמאות הן כדלקמן:

כאבי גב ופציעות אחרות, כגון החלקת דיסק או פריצת חוליות יכולים לקרות בתאונת דרכים. הפגיעה הפתאומית עלולה להוביל ליציבה לא טבעית או להלם חריג. זה יכול לגרום לפציעת דיסק או חוליה.

נפילה או החלקה יכולה להיות מסוכנת. לדוגמה, אם אתה נופל או מחליק ואז נוחת על הגב (לדוגמה, על המדרגות, על הדשא או על משטחים חלקים כמו קרח) זה יכול לגרום לפציעה ולטראומה בראש.

הרמה כבדה יכולה להפעיל לחץ רב על הגב ועל הדיסקים. סביר להניח שתחווה כאב ופציעות ארוכות טווח אם לא תיזהר.

חלק מהפציעות הללו, כמו פריצת דיסק בגב וקרעים, עלולות לקרות גם כתוצאה מתנועות חריגות. למשל, לקום מהכיסא בצורה לא נכונה או להתפתל באופן בלתי צפוי.

מטבע הדברים, אירועים כאלה יכולים להיגרם במהלך העבודה, בדרך לעבודה, בעבודה או בדרך הביתה מהעבודה.

במקרים אלו, ניתן לקבוע את תביעת העובד בגין פגיעת גב על סמך אחוזי הנכות שנגרמו או הקשורים לעבודה. אם הוכח בישיבת ועדה רפואית, יתכן ואתה זכאי לתגמולים מקרן קצבת נכות.

  • לאחר שארעה תאונת עבודה יש למלא “טופס בל 250 של ביטוח לאומי” הידוע יותר בכינוי "טופס למתן טיפול רפואי לנפגע בעבודה- שכיר".
  • במידה ואתם עצמאיים רלוונטי לכם טופס בשם “טופס בל 283 של ביטוח לאומי”.

פגיעה בגב במהלך העבודה עקב עומס מצטבר ורקע ניווני

הרבה כאבי גב ופציעות, כולל דיסקים בגב ותפוחים, קורים ללא סיבה מוגדרת בבירור. לפיכך, אורח חיים פעיל ועבודה קשה יכולים להשפיע על כאשר אתה חווה כאב בגב.

עבודות הכוללות עבודת כפיים יכולות לגרום לכאבי מפרקים וגב ולהגדיל את הסיכוי שלך לפתח מצבים בריאותיים כרוניים.

ישנן עבודות רבות שעלולות לגרום לכאבי גב, כמו פריצות או פציעות דיסק. זה מה שאתה צריך לדעת על כאבי גב הקשורים לעיסוק:

עבודת הרמה (הרמה כבדה)

מחקר הראה שזה לא בטוח להרים חפצים כבדים כדי למנוע נזק לגב, מה שאתה יכול לעשות על ידי מנוחה כשצריך.

הרמת חפצים היא נושא נפוץ בעבודות רבות, כגון צוות הובלה בשדה התעופה, אוספי אשפה ועובדי ניהול פסולת. במקצועות רבים אחרים ישנו גם נושא של הרמת משאות כבדים.

תביעות נזיקין במקרה של פגיעה בגב:

אם אי פעם תהיה לך פציעה בגב, חשוב שתצטייד מראש בביטוח שיעזור לכסות כל קושי כלכלי או בעיות רפואיות שעלולות להתרחש. למשל, ביטוח תאונות אישיות או אובדן כושר עבודה. טיפ: תביעת אובדן כושר עבודה כדאי להגיש בליווי עו"ד מקצועי.

מה זה אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה מוגדר כמצב שבו או שאתה לא יכול לעבוד בכלל; או שאתה יכול לעשות רק סוגים מסוימים מאוד של עבודה. כדי להיות זכאי לפיצוי. זה מוגדר כפציעה שמשפיעה על יכולתך לעבוד בעתיד. לאור חוסר הוודאות מתי ייתכן שתוכל לחזור לעבוד, מומלץ להגיש תביעת ביטוח. אם תזכה בתביעה, תוכל לקבל משכורת חודשית גם אם תפסיק לעבוד. תשלום הקצבה נעשה על ידי סכום קבוע או חד פעמי. יש מקרים שבהם מוסכם על תשלום של סכום קבוע לתקופה מוגדרת כמו 10, 20 או 30 שנים ופעמים אחרות מוגדר תשלום קבוע לכל החיים.

פיצוי בגין אירוע תאונתי שאינו תאונת עבודה:

ישנן 3 חודשים של קצבאות ביטוח לאומי שאתה עדיין עשוי להיות זכאי להן אם אי הכושר שלך נובע מסיבות רפואיות (פציעה, בקע, מתיחת שרירים, וכו’).