המדריך המלא לכאבי גב עליון וכיצד להקל עליהם

מבוא: מה גורם לכאבי גב עליון?

הגב העליון כולל את הצוואר, הכתפיים והזרוע העליונה. זה האזור שמגן על הראש ועמוד השדרה. כאבי גב עליון הם סוג של כאב הממוקם לאזור הגב העליון, שהוא האזור שבין השכמות. הכאב עשוי להיות מורגש בצד אחד של הגוף או בשניהם, וייתכן שזהו סוג של כאב עמום או סוג חד ועז של כאב. הגב העליון יכול להתייחס למספר אזורים שונים, כולל עמוד השדרה, שרירים, עצבים, עצמות ומפרקים.

כאב בגב העליון יכול לנבוע מסיבות רבות ושונות, כמו פגיעה בחוט השדרה, ברצועות, בשרירים או במפרקים. זה יכול להיגרם גם על ידי התכווצויות שרירים או מתח על עצבים בתוך חוט השדרה. הגב העליון חווה גם מצבים רבים ושונים כגון מחלת דיסק ניוונית, היצרות בעמוד השדרה, מיאלופתיה, ועוד.

איך אפשר לקבל הקלה בכאבי גב עליון?

אם הכאב ממוקם בגב העליון, בחזה העליון או בצוואר, ואינו מקרין לידיים או לרגליים, מנוחה ושינה על הבטן עשויות להקל על הכאב.

בטווח הרחוק יותר, גם פעילות גופנית עשויה לעזור. פעילות גופנית סדירה היא דרך טובה לשמור על גב בריא וחזק. פעילות גופנית יכולה גם לעזור לך להישאר חזק וגמיש כדי למנוע בעיות עתידיות.

כיצד לטפל בכאבי גב עליון באמצעות דיקור סיני

"בפעם הראשונה שעברתי דיקור כאב לי מאוד ובקושי יכולתי ללכת. כמה ימים לאחר מכן כאב לי הרבה פחות. לאחר שעברתי מספר שבועות של דיקור, הצלחתי ללכת ללא כאבים". זאת תגובה שאנחנו שומעים הרבה ממי שעבר סדרת טיפולי דיקור סיני לטיפול בכאבי גב עליון.

דיקור סיני היא טכניקת טיפול בה מחדירים מחטים דקות לעור ולשרירים בנקודות ספציפיות בגוף, על מנת להחזיר את האיזון. זהו טיפול מקובל לכאבי גב בין היתר בשל הסיכון הנמוך ולמעשה סיכון אפסי להסתבכויות או תופעות לוואי.

האם קיימות תרופות ביתיות לשיכוך כאבים?

תרופות ביתיות לשיכוך כאב כוללות:

-לתת לאזור הפגוע לנוח

-לאכול אוכל בריא

-להקפיד לשתות הרבה מים קרירים לאורך היום.

-לעשות מדיטציה.

-העשרת התזונה בסיבים תזונתיים.

אמבטיה חמה עם מלחים ושמן לבנדר יכול לעזור להקלה על כאבי שרירים.

התרגילים היעילים ביותר להקלה על כאבי גב עליון

התרגילים היעילים ביותר להקלה על כאבי גב עליון כוללים:

• כפיפות בטן

• מתח / להיתלות על מתח

• שחייה

כפיפות בטן הן תרגיל יעיל להקלה על כאבי גב עליון מכיוון שהם פועלים על הבטן הרוחבית שהוא שריר בטן שעוזר לייצב את עמוד השדרה. כדי לבצע כפיפה, שכב שטוח על הגב כשהברכיים כפופות וכפות הרגליים שטוחות על הקרקע. הנח את הידיים מאחורי הראש והרם את הסנטר כלפי מעלה לכיוון התקרה.

מהם המאכלים הגרועים ביותר לאכול כאשר יש לך כאבי גב עליון?

כאבי גב עליון יכולים להקשות על התנועה, ולאנשים רבים נאמר שהם צריכים להימנע ממזונות מסוימים כאשר יש להם סוג זה של כאב. המאכלים הגרועים ביותר לאכול כאשר יש לך כאבי גב עליון הם מאכלים שומניים ושמנוניים, כמו גם מאכלים חריפים. מזונות עתירי שומן ומלח, כגון מזון מהיר, עלולים להחמיר את המצב. מזונות נוספים שעלולים לגרום לגירוי הם מוצרי חלב, אלכוהול ופירות הדר.